19 | 08 | 2019

Przedstawienie rezultatów projektów edukacyjnych

W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz czwarty zaprezentowali efekty pracy nad projektami edukacyjnymi. Prezentacja miała miejsce 25 czerwca 2014 r. Projekt  w zamierzeniu ma być zespołowym, planowym działaniem uczniów, mającym na celu rozwiązanie konkretnego problemu, z zastosowaniem różnorodnych metod. Okazało się, że dla naszych uczniów II klasy gimnazjum był zarówno powtórzeniem i motywacją do dogłębnego badania, wykraczania poza treści nauczania określone w podstawie programowej, jak również ogromną porcją wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Nasi „Projektanci” pracę rozpoczęli już w listopadzie 2013 roku – wybrano tematy, dokonano podziału na grupy, które następnie skonsultowały się z nauczycielami - opiekunami. Kolejne miesiące mijały na mierzeniu się z wyzwaniami związanymi z wykonaniem zaplanowanych zadań. Trzeba było pogłębić wiedzę, rozwinąć wyobraźnię, znaleźć czas, pokonać trudności. Wszystko jednak zakończyło się pomyślnie. Oto tytuły naszych projektów:

1. MOJA GMINA – ARCHITEKTIURA SAKRALNA
  2. PRZYPRAWY ŚWIATA
  3. CO SIĘ DZIEJE W NASZEJ SZKOLE?
  4. NASZA SZKOŁA W LICZBACH
  5. RELIGIE ŚWIATA
  6. WAKACJE W GRECJI – CZY TO DOBRY POMYSŁ?

tekst i foto: Wioletta Perkowska

obejrzyj więcej fotografii